Slavoj Žirovnice vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 20.4.2024 16:00

Áčko porazilo Radešínku 3:0

A mužstvo svou převahu konečně korunovalo i góly a Radešínskou Svratku po dvou gólech Michala Sobotky a jedné brance Petra Kučery, porazilo 3:0.

FC Rapotice - FK TJ Radšínskáí Svratka 3:0 (1:0)

Sestava: Laš T. - Matoušek J., Laš M., Sobotka P., Dobeš, Palát,(75´ Chatrný) Adamenko, Valsa, Němec,(78´ Adam), Sobotka M (88´ Matoušek)., Kučera.

Branky 10´ a 71´ Sobotka, 87´ Kučera.

Po nucené absenci se do sestavy vrátil náš motor střední zálohy Radek Valsa a na hrot se vrátil i uzdravený Petr Kučera. Utkání začalo naší tradiční převahou a na šance se dlouho nečekalo. Po hezky zahraném rohu, se k zakončení dostal kapitán domácích Milan Laš, branku však jen těsně přestřelil. Po faulu se ze  slibné vzdálenosti pěti metrů od vápna zahrával trestný kop, který našel přesně špičku kopačky výborně postaveného Sobotky a v desáté minutě Michal protrhl naši střeleckou nemohoucnost. Branka nás však nejen uklidnila, ale spiše i ukolíbála a naše tempo hry postupně uvadalo, spiše se na hřišti jiskřilo než hrálo a  výsledkem byla tradiční žlutá karta pro Vasyla Adamenka v 18´ minutě. Hosté využívali naší ospalé hry k rychlím brejkům, kterým jsme však se štěstím odolávali. Postupem času, jsme však začali být lepším týmem a vytvářeli si i slibné šance. Tu největší měl v závěru poločasu po krásné kombinaci Radek Valsa, jeho pověstné zakončení se však nekonalo a trefil jen dobře vybehnutého brankáře hostů. Do kabin se tak šlo s našim těsným a však ztaslouženým vedením.

Ve druhé půli se obraz zápasu neměnil. Hned v 50´ minutě mohl zvýšit kanonýr Sobotka, síť však napnul jen z venkovní strany. Po hezkém centru Paláta se do zakončení dostal Petr Kučera, jeho hlavičku však Chrást zneškodnil. Skóre se neměnilo ani po Valsově střele, která jen těsně minula tyč hostující svatyně. Hosté využívali našich zbytečných ztrát a hnali se za vyrovnáním. Do vyložených šancí se však nedostávali nebo chyběl přesnost v zakončeních. Uklidňující branka přišla v 71´ minutě. Matoušek krásnou přihrávkou vyzval Sobotky a ten z úhlu prostřelil Chrásta po druhé. Hosté otevřeli hru a snažili se s výsledkem něco udělat, ale přes naši obranu se k zakončení prakticky nedostávali a jejich nátlaková hra otevírala okýnka pro naše brejky. Ty jsme však neřešili dobře, místo rychlejší kombiace jsme balóny zbytečně drželi a následně o ně přicházeli. V 87´ minutě se však rozvzpoměl na svoje mistrovské přihrávky Radek Valsa a nádherně poslal do úniku Petra Kučeru, který nekompromisně zavěsil k tyči a dal tak výsledku konečnou podobu 3:0.

I když nešlo o úplně pohledné utkání, tak se nám konečně podařilo přetavit naši herní převahu v branky a po dlouhé době i s nulou v naší brance. Do Žďáru tak pojedeme dobře naladěni.

1. FŠ Třebíč 17 63:19 34
2. FC Chotěboř 17 36:18 34
3. SK Okříšky 17 37:22 34
4. Slovan Kamenice n/L. 17 35:25 31
5. FC Rapotice 17 38:29 27
6. Sapeli Polná 17 21:19 26
7. TJ Slavoj Pacov 17 30:26 25
8. TJ Nová Ves 17 23:29 22