Příští zápas

TJ Slavoj Pacov vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 27.4.2024 15:00

Žáci před čtrnáctidenní pauzou dovezli body z Měřína

Už před víkendem jsme věděli, že nás na minimálně čtrnáct dní čekají poslední zápasy. Starší žáci nastoupili opět proti výbornému soupeři a vydřeli bod. Mladší potvrdili svou formu a přidali sedmou výhru v řadě.

Měřín - Starší žáci 1:1 (1:1), branka Martinů

Sestava: Matoušek M. - Daněk, Adamčík, Karmazín, Slaný, Zeman, Novotná, Šveiger, Matoušek T., Martinů, Chreptún, Karaus, Doležal V.

V Měříně nejprve nastoupili starší žáci, kteří v minulém kole přšli o cennou remízu proti favoritovi z Beranova až tři minuty před koncem. I nyní jsme nastoupili proti velmi kvalitnímu soupeři. První půle však byla poměrně vyrovnaná. Měřín, který měl mírnou převahu, se do vedení dostal v 8. minutě díky centru z pravé strany z dobrých čtyřiceti metrů, jež k překvapení všech, zapadl do naší branky. My jsme hrozili zejména z brejkových situací. Z jedné takové se nám podařilo záhy vyrovnat, když se za záda obránců dostal aktivní Dan Martinů a zkušeným zakončením placírkou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. Měřín byl po našem vyrovnání trochu zaskočený a nám se otevíraly prostory v domácí obraně. Podařilo se nám dokonce vstřelit gól, který však bohužel nebyl uznán pro offside. Do druhé půle jsme nastoupil s cílem zlomit utkání na svou stranu. Soupeř nás ale v této snaze předběhl a od úvodu poločasu nás výrazně přehrával. My jsme se velice nadřeli na zisk míče a nedokázali jsme jej dlouho održet. Jednak díky kvalitní hře domácích, ale táké kvůli našim jednoduchým chybám v rozehrávce. Nedařilo se nám podržet míč ani v záloze a v útoku, což znamenalo, že naše obrana byla pod trvalým tlakem. Hrdinou utkání se stal Míša Matoušek, který nastoupil místo nemocného Denise Nekudy. Michal deptal útočníky soupeře a pochytal snad třicet střel. Co se týče snahy a nasazení, tak není možné hráčům nic vytknout. Soupeř byl prostězejména ve druhé půli výrazně lepší a jen díky štěstí a výbornému Míšovi v brance jsme nakonec vydřeli bod.

Měřín - Mladší žáci 2:16 (2:7), branky: Karaus 4, Doležal V. 3, Matoušek T. 3, Doležal Š. 2, Tesař, Matoušek J., Komínek, Popelka

Sestava: Karmazín - Jaša, Popelka, Doležal Š., Matoušek T., Doležal V., Matoušek J., Tesař, Karaus, Komínek M., Komínek Š., Žalud K.

Od úvodu zápasu byla znát naše převaha. Měli jsme dobrý pohyb i nasazení a dařilo se nám kombinovat lépe než soupeři. Největší problém nám dělalo poněkud menší rezervní hřiště v Měříně. I přesto, že jsme měli rezervy v roztáhování hry a k vytváření prostoru, tak se nám dařilo také kombinace do zhuštěné obrany. Z kombinací středem na jeden či dva doteky se nám podařilo vstřelit minimálně čtyři góly. Bohužel ani v tomto utkání jsme se nevyvarovali chyb pramenících buď ze špatné komunikace, jako při prvním gólu, kdy se nedomluvili Adam Karmazín se Šimonem Doležalem či z nedostatečného důrazu v souboji jako při druhém inkasovaném gólu. Ve druhé půli se naše hra v těchto ohledech zlepšila a soupeři jsme prakticky nedovolili ohrozit naši branku. Přesto musím před soupeřem smeknout, protože se nevzdával ani za velmi nepříznivého stavu, neustále bojoval a snažil se dostat do šancí. I přes opakující se chyby si všichni hráči, kteří zasáhli do dosud odehraných sedmi zápasů zaslouží velkou pochvalu za to, jak se od prvního utkání dokázali zlepšit. V žádném mači jsme neměli problém s nasazením, bojovností a chutí vyhrát. Navíc se naše hra postupně zlepšovala i v technických a kombinačních aspektech. Doufejme, že se k mistrákům budeme moci co nejdříve vrátit.