Béčko potrápilo Hrotovice

V divácky atraktivním utkání jsme dokázali sehrát vyrovnanou partii s lídrem tabulky. Utkání jsme mohli při troše štěstí dotáhnout k remíze, ale i tak snesl náš výkon přísné měřítko.

Rapotice "B" - Hrotovice 3:4 (1:2), branky: Strašák, Němec, Laš M.

Sestava: Sobotka - Šmarda, Kovařík (69. Dobeš), Dvořáček M. (46. Laš M.), Man (20. Jašek), Chatrný Aleš, Císař, Pavlíček, Chatrný Adam, Němec, Strašák

Už od úvodu se hrálo svižné utkání za mírné převahy hostů, kteří se snažili rychlou kombinací překonat pozornou obranu domácích. V úvodních dvaceti minutách měli hosté více šancí, ale buď selhali v zakončení a nebo domácí podržel brankář Sobotka. Změnu obrazu hry paradoxně přinesla 26. minuta, kdy hosté využili rychlosti Pokorného a tentýž hráč otevřel skóre. Poté přišla pasáž, kdy Hrotovice mohly navýšit své vedení, ale v šanci neuspěli, což domácí nakoplo a vedlo až k rychlému vyrovnání o tři minuty později, kdy se zkušeně trefil Radim Strašák. Po vyrovnávací brance se hrálo nahoru dolů a obě dvě mužstva se mohla dostat do vedení. V závěru poločasu byly šťastnější hosté, kdy Kučera využil série chyb v obraně domácích a vrátil Hrotovicím vedení. Druhá půle začala poměrně opatrně, ale přesto se hostům podařilo zásluhou druhé branky Kučery odskočit do dvoubrankového vedení. Změnu přinesla až 62 minuta, kdy Kovaříkovi nezbývalo nic jiného než za cenu faulu zastavit unikajícího útočníka hostů, a to na středu hřiště zhruba 35 metrů od naší brány. Z levé strany se však vracel ještě David Šmarda, a tak rozhodčí volil pouze žlutou kartu. Tento moment utkání vyhecoval. Na hřišti přibylo osobních soubojů a nervozity. Snížené koncentrace hostů využil v 68. minutě Němec, který byl faulován ve vápně a kopala se penalta, kterou tentýž hráč bezpečně proměnil. Oba celky poté měly několik šancí, které mohly výsledek překlopit na tu či onu strany, ale střelci na obou stranách nebyli příliš úspěšní. Rozhodnutí přinesla až závěrečná infarktová tří minutovka, kdy nejprve zabojoval Milan Laš a krkolomným kopem vyrovnal na 3:3. Milan se však ocitl v klíčovém momentu i na druhé straně, kdy tři minuty po vyrovnání hosté sehráli rychlý brejk a Milan jej přerušil jen za cenu zákroku, který hlavní rozhodčí vyhodnotil jako penaltový. Na vedení hostů už domácí nestihli zareagovat, a tak v atraktivním a napínavém duelu po dobrém výkonu s lídrem tabulky těsně prohráli.

1. FŠ Třebíč 18 66:20 37
2. SK Okříšky 18 41:23 37
3. FC Chotěboř 18 37:19 35
4. Slovan Kamenice n/L. 18 37:26 34
5. Sapeli Polná 18 24:19 29
6. FC Rapotice 18 39:31 27
7. TJ Slavoj Pacov 18 31:28 25
8. TJ Nová Ves 18 24:30 23