Fotbalový Club Rapotice, z.s.


Fotbalový Club Rapotice, z.s.
www.fcrapotice.com

Příští zápas

Žáci proti Beranovu odehráli slušné zápasy

Žáci proti Beranovu odehráli slušné zápasy

Mladší žáci se i dále vezou na vítězné vlně a přidali již šestou výhru v řadě. Starší žáci trápili favorita soutěže a zasloužil by si remízu. O vítězství Beranova tři minuty před koncem rozhodlo nedostoupení hráčů a špatné bránění v okolí velkého vápna.

Mladší žáci - Velký Beranov 4:1 (2:1), branky: Tesař, Karaus, Doležal, Jaša 

Sestava: Karmazín - Jaša, Popelka, Žalud, Matoušek T., Doležal V., Doležal Š., Tesař, Karaus, Komínek M., Komínek Š., Horák D.

Na hřišti v Ketkovicích nás čekal houževnatý a fyzicky zdatný soupeř. V utkání v Beranově se nám sice dařilo více střelecky, ale odnesli jsme si z tohoto zápasu poznání, že soupeř hraje za jakéhokoli stavu a nic nevzdává, což platilo i v tomto utkání. Vstup do zápasu se nám povedl. Byli jsme pohyblivější, rychlejší a přesnější v kombinaci. Dařilo se nám také v soubojích jeden na jednoho. Odměnou za aktivní začátek pro nás byla hned ve 2. minutě branka Davida Tesaře. I nadále jsme si vytvářeli šance a bylo jen otázkou času, kdy některou z nich proměníme, což se nám povedlo ve 13. minutě díky přesnému zakončení Vojty Karause. Soupeř spoléhal na dva velmi šikovné hráče ve středu zálohy a v útoku, přes které šla většina jeho akcí. Chvíli nám trvalo, než jsme pochopili, že je nutné hráče napadat ještě než převezme balón, ale postupem času jsme se s tím srovnali. Beranov ještě v první půli využil naší chyby v bránění, kdy jsme špatně přebírali hráče, čímž hru vyrovnal a vytvořil si i další šance. Ty se nám buď podařilo ubránit a nebo nás skvělými zásahy podržel jistý Adam Karmazín. Rozhodnutí utkání přinesl začátek druhého poločasu. Byli jsme živějjší, rychlejší a agresivnější než soupeř. Měli jsme většinu odražených míčů a díky tomu se nám dařilo v útočné fázi. Mohl jsme sice vstřelit ještě více branek, ale na druhou stranu, a to hlavně v závěru, soupeř využíval našich okének v obraně a neustále hrozil z brejků. Všichni hráči zaslouží pochvalu za přístup k utkání, a za to, že chtějí neustále vyhrávat. Ovšem do příště musíme zapracovat zejména na komunikaci a správném postavení souvisejícím s obsazováním protihráčů. Věříme, žeza týden v Měříně se v těchto aspektech zlepšíme.

Starší žáci - Velký Beranov, branka: Šveiger

Do utkání jsme vstoupili s vědomím naší neustále se zlepšující formy a s odhodláním potrápit lídra soutěže, předvést dobrý výkon a obrat jej o body. Soupeř těžil ze své větší fyzické vyspělosti, ale jinak se od začátku hrálo poměrně vyrovnané utkání. Nám chvíli trvalo než jsme se přizpůsobili naszaení a důrazu hostů. Beranov spoléhal na šikovné a důrazné útočníky  a rychlý přechod do útoku, který se nám dařilo zachytávat. Jednou jsme však propadli, čehož soupeř hned využil a v 15. minutě otevřel skóre. My jsme měli největší příležitost chvíli před koncem poločasu, kdy se do dobré pozice dostal Honta Mohelský. Honza mohl střílet, ale ještě zvolil přihrávku na Kuby Zemana, který se díky Honzovi ocitl tváří v tvář gólmanovi, ale bohužel si nepohlídal offside. První půle patřila spíše Beranovu. V té druhé jsme se zvedli a vytvořili si více šancí. Nejblíže vyrovnání jsme byli v 65. minutě. Jonáš Šveiger vystřelil ze střední vzdálenosti a bombou orazítkoval břevno. Odražený balón se nepodařilo dostat do sítě ani Tadeáši Matouškovi, ani Honzovi Mohelskému. K našemu zaslouženému vyrovnání tak došlo  až v 74 minutě, kdy hostující obraně utekl Jonáš Šveiger a svůj únik vyšperkoval přesným zakončením. Závěrečná šestiminutovka byla hodně hektická. O svém vítězství mohly rozhodnout oba týmy, bohužel se to dvě minuty před koncem podařilo hostům, kteří využili našeho laxního bránění a opět se dostali do vedení. Na gól jsme už zareagovat nedokázali. Hlavně ve druhé půli jsme předvedli náš doposud nejlepší výkon. Přizpůsobili jsme se vysokému tempu zápasu a dokázali být velice nebezpeční. Bohužel rozhodla situace, kdy už jsme nenašli dostatek energie, abychom včas dostoupili soupeře a ubránili závěrečný nápor.

Diskuze

Disqus

Tabulka

1. SFK Vrchovina B 9 29:13 22
2. Sokol Želetava 9 24:17 17
3. TJ Jiskra Dobronín 9 25:16 16
4. Měřín 9 16:11 16
5. Počítky 9 20:20 16
6. Sokol Kouty 9 30:21 14
7. FC Žďas Žďár B 8 15:13 14
8. SFK Dukovany 9 22:18 13
9. Sokol Herálec 8 11:13 13
10. FC Budišov-Nárameč 9 13:16 12
11. FC Rapotice 9 20:30 7
12. 1. FC Jemnicko 9 14:21 6
13. Moravec 7 16:25 2
14. Radešínská Svratka 7 6:27 1

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SFK Dukovany
FC Rapotice
2:1
Podrobnosti

Nejbližší narozeniny

12.07.2021 Jan Matoušek (41)
12.07.2021 Tomáš Švarc (33)
17.07.2021 Karel Kovařík (44)

Počet návštěv: 120861
Posledních 30 dnů: 677 | Posledních 7 dnů: 228 | Poslední den: 23

© 2021 Fotbalový Club Rapotice, z.s. | Všechna práva vyhrazena | vas@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne