TJ Slavoj Pacov vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 27.4.2024 15:00

Źákům se ve Ždírci dařilo, doplněn komentář

Žáci odehráli ve Žďírci slušná utkání. Mladší v bláznivém mači soupeře nakonec přestříleli 7:5. Starší žáci i přes zlepšený výkon ve druhé půli nedokázali své vedení udržet a opět remizovali 2:2.

Tatran Ždírec nad Doubravou, mladší - FC Rapotice 5:7 (5:4), branky: Karaus 5, Komínek, Tesař

Sestava: Doležal Š./Matoušek T. - Jaša, Popelka, Žalud, Komínek, Doležal V., Matoušek T., Matoušek J., Karaus, Tesař

Už od úvodních minut bylo jasné, že nás ve Ždírci čeká velmi těžké ukání a dosud určitě nejzdatnější soupeř, který s námi dosud změřil síly. Přesto se nám povedl vtup do utkání a díky dvěm brankám Vojty Karause jsme vedli v 6. minutě 2:0. Soupeř byl však vělmi dobře silově a navíc i technicky vybavený. Vývoj utkání domácí nezaskočil a stále se snažili hrát velmi aktivně. Výsledkem jejich snahy bylo snížení na 2:1. Nám se však podařilo opět odskočit do dvoubrankového vedení a po chvíli dokonce i do tříbrankového. V 16. minutě jsme tak vedli čtyři jedna, což nás poněkud ukolébalo. Domácí využili našich chyb v rozehrávce, určité ztráty koncentrace a dokázali skóre do poločasu otočit na málo vídaných 5:4. Oba dva týmy hrály ve vysokém tempu a stále se snažily o vstřelení branky. Nás vývoj utkání v závěru poločasu evidentně zaskočil, ale přesto jsme měli dvě velmi dobré možnosti na srovnání.

V kabině jsme si řekli, že pokud udržíme tempo a budeme hrát stále aktivně, tak výsledek opět překlopíme na svou stranu, což se nakonec podařilo. Kluci zaslouží pochvalu, že nepřestali hrát i ve chvíli, kdy přišli o tříbrankové vedení. Ve druhé půli jsme soupeře postupně přehrávali, nastřelili dvě tyčky, ale nakonec se nám snaha vyplatila a bláznivý zápas skončil naší zaslouženou výhrou.

Tatran Ždírec nad Doubravou, starší - FC Rapotice 2:2 (1:1), branky: Doležal V., Tesař D.

Sestava: Nekuda - Slaný, Matoušek M., Daněk, Kselik, Matoušek T., Mohelský, Novotná, Doležal V., Chreptún, Karaus, střídali: Jaša, Tesař

Před utkáním nám vypadlo pět hráčů skrze nemoci a zranění, a tak museli nastoupit hned čtyři kluci z mladších žáků. Starší žáci Ždírce hráli hodně silově a snažili se o jedoduchý přechod do útoku pomocí dlouhých balónů. Nám se docela dařila hra po zemi, ale do šancí jsme se v úvodu příliš nedostávali. Gól jsme dostali z pěkné střely ze střední vzdálenosti, kdy jsme díky špatnému postavení nezískali jednoduchý odražený balón. Vyrovnat se nám však podařilo záhy, kdy domácí stoper podceil Davida Tesař, který jej s míčem přesprintoval a poté přehodil domácího brankáře. Od té doby se nám dařilo domácí přehrávat a chuť z vyrovnání přinesla několik dalších šancí. Ve druhé půli překlopil vedení na naši stranu Víťa Doležal. Tentýž hráč mohl přidat další gól o chvíli později, když postupoval z levé strany sám na bránu, ale těsně ji minul zakončením na zadní tyč. Domácí nás trápili zejména ze standardních situací a rohových kopů, které kopali přímo do brány. Z jedné takové šance dokonce vyrovnali. I tak jsme mohli zápas rozhodnout, ale zakončení už nám nevyšlo. Přesto jsme předvedli velmi dobrý výkon s ohromnou chutí vyhrát. Věříme, že se to podaří už v dalším utkání proti Štokům.

1. FŠ Třebíč 18 66:20 37
2. SK Okříšky 18 41:23 37
3. FC Chotěboř 18 37:19 35
4. Slovan Kamenice n/L. 18 37:26 34
5. Sapeli Polná 18 24:19 29
6. FC Rapotice 18 39:31 27
7. TJ Slavoj Pacov 18 31:28 25
8. TJ Nová Ves 18 24:30 23