TJ Slavoj Pacov vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 27.4.2024 15:00

Vydařená domácí premiéra žáků

Žáci mají za sebou první zápasy v domácím prostředí. Proti Měřínu odehráli dva velmi dobré zápasy a zanechali slušný dojem.

Mladší žáci - Měřín 7:0 (3:0), branky: Karaus 3, Tesař D. 2, Doležal V., Komínek M.

Sestava: Karmazín - Jaša, Popelka, Doležal Š., Komínek M., Doležal V., Matoušek T., Karaus, Tesař, Komínek Š., Žalud K., Horák

Stejně jako v Beranově, tak i proti Měřínu se nám povedl vstup do utkání a poměrně brzy jsme vedli díky brance Vojty Karause. O chvíli později po individuální akci středem zvyšoval na 2:0 David Tesař. I přes velkou snahu hostujících hráčů se nám dařilo nepouštět je do šancí a hrálo se spíše na jejich polovině. Bohužel se z naší strany opakovaly stejné nedostatky jako v Beranově. Někdy jsme balón zbytečně přidržovali a příliš se nám nedařilo ani roztahování hry po zisku míče. Většinu akcí jsme táhli středem, který byl velmi přehuštěný.

Ve druhé půli přišlo v tomto směru zlepšení. Soupeře jsme přehrávali i díky dobrému presinku a rychlému přepínání z obrany do útoku. Musím také vyzdvihnout soupeře, který i za nepříznivého skóre hrál pořád velmi aktivně a neustále se snažil o vstřelení branky. Naše výkony, zejména nasazení a chuť do hry jsou nepochybně příslibem do dalších utkání. Zlepšit se musíme v kombinaci a postupném útoku. Příští zápas nás čeká daleká cesta do Ždírce nad Doubravou a nepochybně velmi kvalitní soupeř.

Starší žáci - Měřín 2:2 (1:0), branky: Karaus, Chreptún

Sestava: Žalud O. - Matoušek M., Karmazín, Nekuda, Kselík, Matoušek T., Mohelský, Novotná, Zeman, Chreptún, Martinů, hokejově střídali Doležal V., Karaus

Od úvodu zápasu jsme se ocitli pod tlakem soupeře, který na nás nastoupil s velkou chutí a nasazením. Velké problémy nám dělala rychlost kluků z Měřína a bojovnost. Souboje jsme většinou prohrávali a nedařilo se nám ani sbírat odražené míče. V této pasáži hry nás několikrát podržel Ondra v brance. Po úvodních dvaceti minutách, kdy jsme se jen sporadicky dostávali na polovinu soupeře, tlak hostů postupně slábl. Hra se vyrovnala, začala se nám dařit i mezihra a hosté pod tlakem neproměněných šancí a nevyužitého tlaku viditelně znervózněli. Ve 32. minutě se nám navíc podařila kombinace středem, kterou zužitkoval přesným zakončením Vojta Karaus. Tentýž hráč mohl viditelně zaskočené hosty zmrazit znovu o několik minut později, ale tentokrát jej brankář vychytal. V závěru poločasu jsme byli lepším týmem. Našemu výkonu chyběl jen druhý gól. Blízko k němu měl také Denis Nekuda, který z trestňáku dělovkou orazítkoval spojnici břevna a tyče, ale míč se bohužel odrazil do hry. Naše aktivita pokračovala i ve druhé půli, kdy se v 45. minutě v malém vápně nejlépe zorientoval Franta Chreptún a zvýšil na 2:0. Hosty nakopl situace v 50. minutě, kdy hostující útočník evidentně zahrál rukou, ale rozhodčí nepochopitelně jasnou situaci pustil a hosté snížili na 2:1. Poté jsme se postupně opět dostali pod tlak jako v prvním poločasu. Navíc přišel další sporný moment, tentokrát vymyšlený trestňák a vyrovnání na 2:2. Hosté byli i díky těmto nepřesným a zcela nepochopitelným výrokům rozhodčího v laufu. My jsme jen s velkými obtížemi dokázali vepředu podržet balón a spíše jsme byli v hlubokém bloku na vlastní polovině. V závěru mohli rozhodnout oba týmy. Nejblíže byl z naší strany Honza Mohelský, kterému se ale bohužel nepodařilo usměrnit krásný centr z pravé strany do branky. Celé utkání jsme odmakali a odbojovali jak se sluší a patří. Remíza je z celkového pohledu asi zasloužená, ale mrzí nás, že soupeř srovnal ze dvou velmi sporných situací. Takový je ale někdy fotbal. Pokud však budeme pokračovat v takovýchto váýkonech, tak se vítězství dočkáme už brzy, třeba hned v něděli ve Ždírci.

Děkujem za podporuv obou zápasech všem rodičům a fanouškům. Vás všechny bychom chtěli pozvat na nedělní výlet do Ždírce nad Doubravou, kde jsme ještě nikdy nehráli. Doufáme, že vás neodradí brzký čas odjezdu, který je naplánován na 6:45 od čekárny v Rapoticích. Sraz hráčů je v 6:40.

1. FŠ Třebíč 18 66:20 37
2. SK Okříšky 18 41:23 37
3. FC Chotěboř 18 37:19 35
4. Slovan Kamenice n/L. 18 37:26 34
5. Sapeli Polná 18 24:19 29
6. FC Rapotice 18 39:31 27
7. TJ Slavoj Pacov 18 31:28 25
8. TJ Nová Ves 18 24:30 23