TJ Slavoj Pacov vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 27.4.2024 15:00

Žáci mají za sebou první zápas ve Velkém Beranově

Mladší a starší žáci absolvovali první utkání v krajské soutěži. Pro starší šlo o soutěžní premiérů v jedenácti lidech na celém hřišti.

Velký Beranov - Mladší žáci 2:7 (0:2), branky: Vojta Karaus 3, Víťa Doležal 2, Davča Tesař 2

Sestava: Adam Karmazín, Tomáš Jaša, Dominik Popelka, Šimon Doležal, Tadeáš Matoušek, Vít Doležal, Matyáš Komínek, David Tesař, Vojtěch Karaus, Jáchym Matoušek, David Horák

V srpnovém přípravném období jsme neodehráli žádný přípravný zápas, a tak pro nás ostrý start v Beranově představoval velkou neznámou. Od začátku se nám však podařilo soupeře zatlačit na jeho polovinu  a díky velkému nasazení a chuti dohry jsme postupně získávali převahu. Výsledkem naší snahy byla branka Vojty Karause už ve třetí minutě. Vstřelená branka nás ještě více nakopla, ale opustilo nás střelecké štěstí a naví nás skvělými zákroky trápil domácí brankář. Mnohdy jsme však soupeři v jeho obranné činnosti pomáhali tím, že jsme málo roztahovali hru.Na středu hřiště tak bylo velmi málo prostoru, a proto byla spousta akcí a střel zblokována. Druhou branku jsme však naštěstí přidali v závěru poločasu. Ve druhé půli se klukům dařilo dobře napadat, z čehož pramenily chyby domácích a naše góly. Soupeř sice v závěru využil našeho polevení, které bylo způsobené snahou všech hráčů si "také dát" gól, ale utkání skončilo naším zaslouženým vítězstvím. Bylo vidět, že zápas měl větčí tempo než utkání v okresních soutěžích. Na hřišti bylo více osobních, ale i sprinterských soubojů. Soupeř měl daleko vyrovnanější tým než bývá zvykem v okresních přebor, kde týmy táhnou dva, tři hráči. Rezervy máme určitě ve hře po zisku míče, kdy musíme hru více roztáhnout. Naopak se nám dnes velice dobře dařilo přepínat po ztrátě míče a okmažitě napadat, z čehož jsme zejména ve druhé půli těžili. V příštím kole přivítáme na domácím hřišti Měřín.

Velký Beranov - Starší žáci 7:1 (1:0), branka: Petr Slaný

První soutěžní zápas v jedenácti hráčích začal nišimi dvě šancemi, kdy nejprve střelu Michala Matouška vykopával jeden z obránců na brankové čáře a následná dorážka Honzy Mohelského se mezi tři tyče nevešla. V první půli se hrál vyrovnaný fotbal s mínou převhou domácích, kteří byli fyzicky zdatnější, úspěšnější v soubojích a rychlejší. Bylo vidět, že se teprve seznamuje s "celým hřištěm." Přesto se nám dařilo poměrně dobře bránit, ale trápilo nás rychlejší doplnění útočníků, kteří byli často sami na urostlé obránce domácích. Inkasovali jsme až v závěru druhé půlky z prudké střely domácího záložníka. Chvíli nato, jsme mohli dostat druhou branku, ale Ondra chytil nařízenou penaltu.

Ve druhé půli šlo o úplně jiný zápas. Domácí na nás vlétli a během deseti minut využili tří našich hrubek v obraně. My jsme byli rozhození, pozdě v soubojích a ztráceli jsme až příliš mnho jednoduchých míčů. Soupeř hrál jednoduše s rychlým přechodem do útoku, což se nám nedařilo zachytávat. Naopak my jsme své šance neproměnili. Franta Chreptún střílel těsně vedle a skvělé zakončení Petra Slaného skončilo pouze na tyči. Peťa se nakonec dočkal pět minut před koncem a vstřeli náš premiérový gól v krajské soutěži.

Všichni hráči utkání odmakali a odjezdili, ale srážely nás jednoduché chyby v bránění a příliš mnoho lacinných ztrát. Věřím, že v příštích zápasech navážeme na velmi dobrý výkon z první půle a odrazíme se k lepšímu výsledku.

1. FŠ Třebíč 18 66:20 37
2. SK Okříšky 18 41:23 37
3. FC Chotěboř 18 37:19 35
4. Slovan Kamenice n/L. 18 37:26 34
5. Sapeli Polná 18 24:19 29
6. FC Rapotice 18 39:31 27
7. TJ Slavoj Pacov 18 31:28 25
8. TJ Nová Ves 18 24:30 23