Slavoj Žirovnice vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 20.4.2024 16:00

Z Koutů vezeme 3 body

SK Kouty - FC Rapotice 3:5 (2:3) Sobotka 3x, Valsa, Kučera 1x. Po více než roce, se nám podařilo venku naplno bodovat.

Sestava: Laš T. , Dobeš, Sobotka P. (72. Císař), Laš M., Opálka, Jašek, Valsa, Palát, Němec, Sobotka M., Kučera ( 70. Chatrný)

Do Koutů jsme zajížděli v situaci, kdy se nám nepodařily dva úvodní domácí zápasy. Naopak Kouty získaly šest bodů za přesvědčivé domácí vítězství nad Radešínkou 6:0 a těsnou výhru z těžkého utkání v Jemnici (2:3). Navíc jsme venku naposledy zvítězili na v červnu 2019 na hřišti HFK Třebíč "B" (4:9). Navíc poslední bodobý zisk z Koutů je ještě starší. V Koutěch na nás i tentokrát čekal nažhavený a důrazný soupeř spoléhající na rychlý přechod do útoku, nakopávané míče a osovní souboje. Herně se nám vstup do zápasu vydařil, ale hned první naši chybu v rozehrávce domácí využili a otevřeli skóre utkání. Hra měla od úvodu poměrně dobré tempo. Na obou stranách bylo několik náznaků šancí. Z naší strany bylo tradičně aktivní trio útočných hráčů Valsa, Sobotka a Kučera. Zásluhou posledně jmenovaného se nám ve 27. minutě podařilo vyrovnat. Petr Kučera dostal pod tlak domácího brankáře Stýbla, který situaci nezvládl. Petr mu balón vypíchl a zakončil do prázdné branky. Naštěstí ani vracející se bránící hráč kutálejícímu se míči v ceste do sítě nezabránil. Ihned po rozehrávce jsme mohli inkasovat, ale domácí svou velkou šanci neproměnili. Poté ještě domácí kanonýr Neumann nastřelil břevno. Skóre jsme dokázali otočit ve 32. minutě, kdy pohlednou kombinaci s přehledem zaončil Michal Sobotka. Ovšem i domácí zvládli zareagovat, když rychlou brejkovou akci s přehledem zakončil zkušený Neumann. Rušný první poločas nakonec dopadl lépe pro nás, když se po nahrávce Michala Sobotky prosadil Radek Valsa.

Druhá půle odstartovala převahou Koutů, které měly v prvních deseti minutách k dispozici několik trestňáků z nebezpečných pozic, ale naše obrana v čele s brankářem Lašem všechny závary a skrumáže ustála. Nástup domácích jsme ustáli. Navíc se nám opět povedl protiútok, na jehož konci byl s chutí hrající Michal Sobotka, který nedal Stýblovi šanci a zvýšil na 2:4. Kouty ovšem po naší chybě rychle snížily a snažily se o vyrovnání. Ve hře přibylo ostrých zákroků a tvrdých osobních soubojů. Jejich pouštění ze strany rozhodčího Pojezného spíše vyhovovalo domácím. Za stavu 3:4 jsme přežili několik těžkých situací po rhových kopech a autových vhazováních. V závěru bylo znát odstoupení Petra Kučery z důvodu svalového zranění, který udržel spoustu balńů v těžkých soubojích s kouteckými obránci. Důraznou hru domácích odnesl i Radek Valsa, který z důvodu poranění lýtka posledních šest minut strávil na polovině hřiště. I tak se nám podařilo všechny situace ustát a když v 85. minutě Sobič zkompletoval hattrick tak bylo jasné, že nám tři body z Koutů už neutečou. Naši víru sice oslabilo pětiminutové nastavení. V něm se díky naší chytré hře a pár míčů zakoplých v tůjích domácím nepodařilo dostat do tlaku, a tak těžké a pro diváka velmi atraktivní utkání skončilo naším zaslouženým vítězstvím.

1. FŠ Třebíč 17 63:19 34
2. FC Chotěboř 17 36:18 34
3. SK Okříšky 17 37:22 34
4. Slovan Kamenice n/L. 17 35:25 31
5. FC Rapotice 17 38:29 27
6. Sapeli Polná 17 21:19 26
7. TJ Slavoj Pacov 17 30:26 25
8. TJ Nová Ves 17 23:29 22