TJ Slavoj Pacov vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 27.4.2024 15:00

Áčko postoupilo do druhého kola poháru

Stejně jako před třemi lety se nám podařilo v prvním kole postoupit přes Náměšť a opět po jednoznačném výsledku, tentokrát 7:0.

FC Rapotice - FC Náměšť nad Oslavou/Vicenice 7:0 (5:0), branky: 27., 36., 40. a 72 Sobotka M., 40. Matoušek J., 45. Kučera, vlastní

Sestava: Laš T. - Opálka, Sobotka P., Laš M., Dobeš (74. Pavlíček), Matoušek J., Němec (62. Císař), Valsa, Palát, Sobotka M. (80. Chatrný A.), Kučera (71. Matoušek P.)

Trenér Náměště Kylíšek se zalekl vzpomínek na první kolo poháru hrané před třemi lety, kdy zde Náměšť v plné palbě schytala bůra, vymluvil se na možnou rizikovost utkání, domluvil si zápas v Budišově a do Rapotic tak přijelo béčko z Vícenic doplněné o několik dorostenců, kteří si zápas odtrpěli až do konce.

Hned od prvních minut bylo jasné, kdo bude pánem na hřišti. I přes řadu našich vyložených šancí, se skóre měnilo až v sedmadvacáté minutě, kdy se trefil kanonýr Sobotka a odemčel tak branku Náměště. I nadále jsme pokračovali v drtivém tlaku a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Ve 36. minutě se podruhé trefil Sobotka a vzápětí zvyšoval na rozdíl tří branek Matoušek. Sotva hosté rozehráli, už lovil hostující brankář ze sítě počtvrté, když Sobotka zkompletoval hattrick. Tečku za prvním poločasem, udělal po krásném vysunutí Kučera, když zahrál gólmanovi na housle a hosté byli rádi za poločasový hvizd. Do druhé půle vstoupili hosté o poznání lépe a vytvořili si slibné šance. Po jedné z nich se dostal do zakončení Tomek a prostřelil domácího gólmana. Balón si však cestu do sítě nenašel a zastavilo ho břevno. Odzvonilo tak naděje hostů na zkorigování výsledku. Zápas jsme kontrolovali a hosty ve většině náznaku šancí zastavil praporek pomezního. Přes řadu šancí, jsme naše vedení zvýšili až v 72.minutě, kdy se trefil opět Sobotka. V závěru utkání se přece jen prosadili i hosté a však pouze do své branky a odvezli si debakl 7:0. Pohrdání Náměště krajským pohárem, nám tak usnadnilo postup do dalšího kola. Zápas nám však ukázal i to, na čem je třeba zapracovat. Neproměňování vyložených šancí, by se nám v jiných zápasech mohlo vymstít a nejen na tom bude potřeba zapracovat!

V dalším kole poháru nás čekají Kouty, které vyhrály na půdě Starče přesvědčivě 4:1. Oproti původním předpokladům sehrajeme tento zápas na domácím hřišti. Termín utkání bude včas upřesněn.

1. FŠ Třebíč 18 66:20 37
2. SK Okříšky 18 41:23 37
3. FC Chotěboř 18 37:19 35
4. Slovan Kamenice n/L. 18 37:26 34
5. Sapeli Polná 18 24:19 29
6. FC Rapotice 18 39:31 27
7. TJ Slavoj Pacov 18 31:28 25
8. TJ Nová Ves 18 24:30 23