Nepochopitelný kolaps v závěru druhé půle, znamenal zcela zbytečnou ztrátu třech bodů.

FC Rapotice - TJ Moravec 3:5 (1:0)

Branky: Matoušek 2x, Palát.

Sestava: Laš T., Opálka, Dvořáček,(46. Palát) Sobotka, Dobeš, Matoušek J(80. Strašák)., Laš M., Němec, Císař,( 75.Šmarda), Matoušek, Kučera.

K sobotnímu zápasu,  bych nejraději nenapsal nic ! Přesto musím o tomto tragikomickém zápase, pár řádků napsat. S řadou absencí se musel před zápasem vypořádat trenér Kolařík. K dlouhodobě zraněným Sobotkovi, Muchovi a Illkovi se přidali dovolenkující Švarc, Valsa, a Stér. Z USA vracející se Palát, byl k dispozici až v průběhu zápasu. Ani tohle však neomlouvá výsledek zápasu, jelikož lze předpokládát, že ani hosté z Moravce nebyli kompletní a vypomohli si kluky z béčka hrající IV. třídu. Na stopera se tak postavil Kuba Dvořáček a Milan Laš byl vysunut na střed zálohy. První půle přinesla naši územní převahu avšak k přímému ohrožení branky, jsme se těžko dostávali. Finální fáze našich akcí, byla bohužel většinou příliš složitá. Na brejky hrající hosté, se do zakončení rovněž moc nedostávali, přesto jednu akci dokázali přetavit v branku. Její platnosti, však zamezil zdvižený praporek pomezního. Když už se zdálo, že do kabin se půjde za bezbrankového stavu, vzikla trma vrma ve vápně hostí, ve které se po několika odrazech nejllépe zorientoval Matoušek a vstřelil gól do kabin. Do druhé půle se na stopera vrátil kapitán Laš a na střed zálohy vyrazil Palát. 51. minuta přinesla vyrovnání. Na centr do vápna si naběhl Kachlík a pohodlně zakončil. Tři minuty na to, zaspala naše obrana znovu. Rychle rozehraný trestňák překvapil naši statickou obranu a Svoboda sám před Lašem nezaváhal. Na studenou sprchu jsme odpověděli poměrně rychle. V 61. minutě napřáhl Palát a jeho šajtle se stočila přesně k pravé tyči. Dvě minuty nato, dostal Matoušek na stříbrném podnose balón od Němce a chladnokrevně zakončil. Hned v zápětí mohl Matoušek zkompletovat hattrick. Jeho zjevení za zkoprnělou obranou i brankářem, však trestuhodně zazdil. To se ukázalo, jako jeden z klíčových momentů druhé půle. Druhý klíčový moment totiž přišel hned v zápětí. Tečovaný trestný kop Kachlíka, byl nepochopitelně proceděn do sítě a rázem bylo srovnáno. Rozhodnutí mohla přinést 87. minuta. Na hranici šestnáctky byl sražen Palát a domácí se dožadlovali penalty. Rozhodčí Pojezný, však vytáhl místo přestupku za čáru velkého čtverce. Trestný kop poslal Laš jen do zdi a a na rychlý kontr hostí, nedokázal nikdo včetně pomezního Fryče zareagovat a tak šli hosté do vedení. Možnost na vyrovnání, přinesl ještě jeden trestný kop z dobré vzdálenosti. K míči se postavil střídající Strašak, s jeho střelou však Juračka v brance hostů, moc práce neměl. Pátá branka, přišla po ztrátě Paláta před vápnem a ostuda byla na světě. Čtvrt hodiny do konce, svítilo na tabuli 3:2, v tuto dobu bylo hřiště doslova prošpikováno zkušeností. Ztratit vedení se takhle zkušenému mužstvu prostě nesmí stát. Do konce podzimní části zbývají čtyři kola. Ztráta na čelo tabulky narostla na sedm bodů. Je potřeba aby si každý z nás sáhnul do svědomí. Pokud chceme hrát o něco jiného než o záchranu v soutěži, nezbývá nic jiného, než v posledních podzimních kolech na plno bodovat. Příští zápas odehrajeme v neděli v Měříně.Tréninky úterý a pátek 17:30. Bylo by dobré, se v úterý sejít v co nejhojnějším počtu.