Fotbalový Club Rapotice, z.s.

Příští zápas

Konečně tři body. Áčko rozstřílelo druhé Kouty

Áčko konečně zlomilo špatný vstup do sezóny a zaslouženě zvítězilo 6:3.

Rapotice - Kouty 6:3 (3:2), branky: 8., 80. a 81. Valsa R., 14. a 28. Stér, 51. Sobotka M.

Sestava: Laš T. - Matoušek J., Sobotka P., Laš Milan, Švarc, Mucha, Valsa, Stér, Dobeš (69. Císař), Němec, Sobotka M.

Rapotice chtěly v domácím utkání proti favorizovaným Koutům zlomit špatný vstup do jarní části, ale začátek zápasu se nesl v podobně katastrofickém duchu. Nejprve hosté využili v první minutě brejkové situace a poté se z přímého volného kopu perfektně trefil Neumann. Úvodní sedmiminutová pasáž domácí nepoložila a hned v 8. minutě snížil střelou za vápnem Radek Valsa, který využil toho, že hosté nebyli schopni odkopnout balón. Branka domácí viditelně nakopla a Kouty se dostávaly pod stále větší tlak a nedostávaly se ani k brejkům. Domácí se zaslouženého vyrovnání dočkali ve 14. minutě, kdy se přesně trefil Stér. I nadále se v Rapoticích hrál pohledný fotbal s šancemi na obou stranách. Tempo bylo však poněkud zběsilé a hrálo se spíše bez obran. Obrat domácích přišel ve 28. minutě, kdy odražený balón napálil Radim Stér a přidal svou druhou branku. Poté se hra uklidnila a šancí ubylo. Rapotice se snažily kontrolovat hru a dohrát poločas.

Zkraje druhé půle domácí promarnili velkou příležitost, a tak platilo známé nedáš dostaneš, kdy se z protiakce trefil Coufal. Nerozhodný stav však netrval dlouho. Vedení domácím vrátil přesnou hlavičkou Michal Sobotka, což s hosty zamávalo. Kouty neměly nějaké větší šance. Naopak s chutí hrající domácí postupně své vedení navýšili až na 6:3 a zaslouženě zvítězili.