Slavoj Žirovnice vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 20.4.2024 16:00

Áčko darovalo body Ledči

V utkání proti Ledči se hrála obehraná písnička a jako v předchozích zápasech jsme body soupeři doslova odevzdali.

Rapotice - Ledeč n./S. 1:2 (0:1)

Branka 82´ Laš

Sestava: Laš T., Jarý (60´ Šmarda), Sobotka P., Laš M., Němec (69´ Heres), Liusik, Palát, Adamenko, Durajka, Tesař, Kučera.

Utkání nevalné úrovně jsme odehráli proti téměř sousedovi v tabulce, který do sobotního odpoledne nasbíral o jeden bod více. V úvodních minutách si obě mužstva vypracovala několik příležitostí. Tu největší měli hosté, Petr Sobotka vykopával z brankové čáry a naši tutovku nevyužil Kučera. V další půhodině se hrál celkem nezáživný fotbal bez vyložených příležitostí. Dlouhé balóny spolehlivě trkal důrazný stoper hostů, hra byla tak spíš soubojová a v té měli hosté navrch. Blízko ke vstřelení branky bylo okolo třicáté minuty. Ale i na brankové čáře hostů, stál dobře postavený obránce. Změnu skóre přinesla poslední miuta první půle. Po autu se ve vápně kolem Laše obtočil hostující hráč, kterého skluzem trefil Němec a kopala se penalta. 45´ minuta 0:1.

Druhá půle se nesla ve znamení té první. Naše hra byla bezradná a končila před velkým čtvercem hostů. Do vápna jsme se dostávali po našich nebezpečných standatrkách. Bohužel ve vápně chyběl potřebný důraz k tomu abychom jakkoliv míč dostlačili do sítě. Optický tlak k ničemu nevedl a dál se hrála soubojová kopaná a v té nás hosté předčili svým důrazem. V 80´ minutě vyrobil tradiční chybu brankář Laš, když neudržel centr po rohovém kopu a hosté dostali druhý dárek. Inkasovaná branka nás trochu nakopla. První centr ze hry v zápase posal do vápna Kučera a Milan Laš hlavou snížil na rozdíl jedné branky. Domácí vsadili vše na jednu kartu a snažili se vyrovnat. Hosté vyčkávali na brejky do otevřené obrany. Ty však spolehlivě zahazovali. V poslední mintuě utkání se k trestňáku z ideální pozice postavil Milan Laš. Jeho pěknou trefu však tečoval magnet hostující obrany a míč proplachtil nad. Následný roh vyústil už jen v trmu vrmu před brankou hostí a rozhodčí Landsman ukončil né moc pohledné utkání.

Soupeř trestal naše hrubé chyby, kterým jsme se chtěli vyvarovat. Opět však bez potřebného efektu. Efekt nemá ani naše hra dopředu, kde chybí větší hlad po gólech a důraz ve vápně soupeře. Na tomto bude potřeba zapracovat!

Další utkání odehraje Áčko v neděli opět v dopoledním čase 10:15 na hřišti ve Velkém Meziříčí. Odjezd autobusu je v 8:30.

1. FŠ Třebíč 17 63:19 34
2. FC Chotěboř 17 36:18 34
3. SK Okříšky 17 37:22 34
4. Slovan Kamenice n/L. 17 35:25 31
5. FC Rapotice 17 38:29 27
6. Sapeli Polná 17 21:19 26
7. TJ Slavoj Pacov 17 30:26 25
8. TJ Nová Ves 17 23:29 22