Áčko vyhrálo ve Vratěníně 2:5

Áčko zvládlo těžký zápas ve Vratěníně a nadále vévodí tabulce.

Sestava: Laš T. - Němec, Laš M.-, Sobotka P., Dobeš, - Adam, (75´ Matoušek), Valsa, Palát, Jašek, Sobotka M. (90´ Matoušek ml.), Chatrný (80´Laš Martin).

Branky: 9´ Sobotka M. z pen. 13 a 75´ Valsa, 51´ Laš Milan, 90´ Palát.

Do dalekého Vratěníná se nám neodjíždělo snadno, jelikož ze základní sestavy vypadli hned čtyři borci. Prodloužit vízum odletěli Dima s Vasylem, ošklivé zranění kotníku ze zápasu v Šebkovicích vyřadilo pro zbytek podzimu Petra Kučeru a aby toho nebylo málo, tak nemoc skolila řízného beka Honzy Matouška. Do sestavy se tak dostala naše silná lavička, kterou však bylo potřeba doplnit. Ve štychu nás nenechli otec a syn Matouškovi a k návratu do A mužstva se nabídl Martin Laš a tak jsme mohli vyrazit.

Zápas začal za mírného tlaku domácích, ze kterého pramenil první gól zápasu. Golman Laš po málé domů váhal s rozehrávkou tak dlouho, až mu ji domácí Süssenbek vypíchl a uklidil do prázdné brány. Naše borce však hrubice gólmana nastartovala k větší aktivitě a vyrovnáno bylo po pěti minutách. Radek Valsa se prosmýkl do vápna, kde byl nekompromisně podražen a pískala se penalta. K exekuci se postavil kanonýr Sobotka a srovnal stav na 1:1. Za dalších pět minut, jsme se již dostali do vedení. Chtře rozehranou standartkou, vyslal Laš do rozhozené obrany Sobotku, kterého sice vychytal domácí gólman, ale odražený míč s přehledem uklidil Valsa -1:2. Dál jsme byli lepším týmem a dostávali domácí pod tlak vysokým napadáním. Vedení mohl zvýšit agilní Sobotka, jeho bombu však zastavila tyč domácí branky.  V zápětí na to, namazal domácí golman  na vápno Chatrnému, kterému však zakončení nevyšlo dle představ. S ubíhajícím časem se osmělili i domácí a hrozili zejména ze standartních situací, které však s přehledem likvidovala obrana v čele s naším brankářem. Rychlý přechod do útoku domácích, nám však dělal velké problémy a dvakrát jsme si koledovali o srovnání. Poprvé zblokovala střelu z druhé vlny obrana a podruhé musel zasahovat po pěkné střele z poza vápna golman Laš. V závěru poločasu jsme už však byli lepším týmem a chyběla jen gólová pojistka. Na noze ji měl Michal Sobotka. Z ostrého úhlu však jeho úmysl vystihl domácí golman Kopeček a výsledek tak zůstal neměnný do konce první půle.

Do druhé půle jsme šli s cílem neinkasovat a přidat gól, což se povedlo po pěti minutách druhé půle. K trestnému kopu ze dvaceti metrů se postavil Valsa a jeho projektil svištěl do šibenice. Z té ho však vytáhl Kopeček, ale pouze k nohám Milana Laše který uklidil míč do sítě a šel se radovat do přilehlých zahrad. Gól nás nabudil a mohli jsme přidat další. Svůj výborný výkon, mohl korunovat gólem Chatrný, v úniku však trefil jen nohu skluzujícícho stopera. Domácí se k ohrožení branky dostávali pouze po našich zbytečných faulech, ze kterých pramenily nebezpečné standartky, se kterými však neměl Laš problém. Obrana hostů v tomto zápase dominovala a domácí do vyložených šancí nepouštěla a čekalo se na pověstný hřebíček. Ten zatloukl v 75´ minutě motor zálohy Radek Valsa, když se trefil přesně pod víko branky domácích a zvýšil na 1:4. Přidat jsme mohli i další góly. V úniku se několikrát zjevil střídající Martin Laš, který po letech opět oblékl dres A mužstva. Pohledné akce jsme však gólově nezakončili. Po našich útočných manévrech, jsme však malinko pozapoměli bránít. V 88´ minutě domácí rychle rozehráli rohový kop a v našem velkém čtverci, byl kupodivu jen domácí Tesař, který hlavou otřel míč o tyč do sítě. Třígólové vedení jsme si však vzali v zápětí zpět. Radek Valsa vyslal za obranu Paláta, který skákavý míč uklidil pod vyskakujícím Kopečkem do sítě a dal tak výsledku konečnou podobu.

S absencemi jsme si poradili na výbornou a borci, kteří čekali na svoji příležitost na lavičce, si zaslouží za svůj výkon v přetěžkém zápase velkou pochvalu.

Další utkání odehrajeme v neděli s Kostelcem ve 14:30