Slavoj Žirovnice vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 20.4.2024 16:00

Žáci se i nadále vezou na vítězné vlně

Žáci obstáli proti kvalitnímu soupeři a dokázali zvítězit v obou náročných utkáních.

Nedvědice - Starší žáci 0:3 (0:0), branky: Mohelský, Martinů, Šveiger

Sestava: Nekuda - Daněk, Matoušek, Karmazín, Adamčík, Slaný, Mohelský, Šveiger, Novotná, Martinů, Chreptún, Zeman

V Nedvědici nejprve nastoupili starší žáci. V deštivém a chladném počasí jsme nechtěli brát nikoho z mladších. Do utkání tak zasáhlo dvanáct hráčů, i když v případě nutnosti byli připraveni Víťa Doležal a Tadeáš Matoušek. Vlivem těžkého a podmáčeného terénu bylo utkání od počátku bojovné a soubojové. Oba týmy hrály ve vysokém tempu a nedávaly soupeři příliš mnoho prostoru. Nedvědice spoléhala na rychlé breky a nákopy na dva velmi rychlé a šikovné útočníky. První půle se odehrávala spíše ve středu hřiště a příliš gólových šancí nenabídla. Několik minut před koncem poločasu jsme však mohli jít do vedení, ale domácí brankář vychytal dobré zakončení Dana Martinů. V prvních deseti minutách druhé půle však byl k vidění úplně jiný zápas. Z průběhu první půle bylo jasné, že utkání pravděpodobně rozhodne vstřelený gól, což se ve druhém poločasu skutečně potvrdilo. Během pěti minut druhého dějství mohlo na tabuli klidně svítit skóre 2:2. Domácí nastřelili břevno a vytvořili si ještě jednu velmi dobrou možnost. Na naší straně v zakončení neuspěli ani Dan ani Franta a tak tato divoká pasáž skončila bez branek. V 50. minutě se nám podařil brejk, na jehož konci byl Honza Mohelský, který svou přesně umístěnou střelu olízl o tyčku - 0:1. Domácí byli rozhození, čehož jsme využili vzápětí, kdy se po další rychlé akci prosadil Dan Martinů. Tato branka utkání rozhodla a i když se domácí snažili, tak jsme je do nějakých větších šancí na snížení nepouštěli. Naopak jsme byli stále nebezpeční a využívali otevírajících se prostorů v soupeřově obraně. Třetí branku přidal Jonáš Šveiger. I přes několik šancí v závěru se už skóre neměnilo a těžké utkání skončilo naším zaslouženým a vydřeným vítězstvím.

Nedvědice - Mladší žáci 2:4 (1:1), branky: Matoušek T. 2, Karaus 2

V Nedvědici jsme narazili na dosud nejkvalitnějšího soupeře. Přesto se v prvních 8 minutách ukázala naše velká síla, když jsme hráče soupeře nepustili za půlku a vytvořili si čtyři velmi dobré šance. Někdy nás však zradilo zakončení a někdy skvěle zasáhl velmi šikovný brankář domácích. Bohužel jsme inkasovali hned z první šance, kdy se důrazem prosadila velmi rychlá a atleticky vybavená útočnice. Tento moment nás na chvíli rozhodil a naše tempo trochu opadlo. Ale poměrně rychle jsme se oklepali a soupeře donutili aktivní hrou k chybám. Domácí hráči pod naším tlakem častou pouze odkopávali balóny, které se nám dařilo díky naší aktivní hře často získávat. Vyrovnat se nám podařilo díky důrazu Vojty Karause, který napotřetí protlačil míč do sítě. Poté jsme mohli skóre překlopit na svoji stranu, ale opět jsme si vylámali zuby na výborném brankáři nebo nás zastavila naše vlastní zbrklost.

Ve druhé půli se obrázek hry na dlouho dobu změnil. Soupeř nebyl tolik zatažený jako v té první. Dařilo se mu i na těžkém terénu dobře kombinovat a jednoduchými narážečkami a průniky nám dělal velké problémy. Naopak my jsme se vůbec nemohli chytnout a dostat do zápasu. Oproti první půli jsme zaostávali v pohybu, hlavně startu na míč a v osobních soubojích. Vypadalo to, jako bychom většinu energie spotřebovali v první půli, která z naší strany byla nejspíše nejkvalitnějším poločasem z dosud odehraných zápasů. Výsledkem velmi dobré hry domácích byla branka osm minut před koncem. Troufám si tvrdit, že tento moment nás polil živou vodou a naši hráči opět dokázali, co vše jsou schopni udělat pro vítězství. Díky vytrvalosti Tadeáše Matouška, kterému se do té doby přiliš nedařilo, se nám podařilo vyrovnat na 2:2. V poslední velmi rušné pětiminutovce oba dva týmy v maximálním nasazení usilovali o vítěznou branku. Šťastnějším týmem jsme však byli mi, když se v 68. minutě po hezké akci dostal do vápna Vojta Karaus a s přehledem zakončil. Poslední branku jsme přidali v 68. minutě z rohového kopu a ještě jednu šanci jsme zahodili. Vyrovnané, těžké a napínavé utkání jsme zvládli díky naší ohromné touze vyhrát. Soupeř dal zaslouženě branku osm minut před koncem. Přesto nás tento moment nepoložil, naopak nás nakopnul a troufám si tvrdit, že dovedl k vítězství.

Odkaz na report z pohledu Nedvědice ZDE

Příští zápas hrají žáci v neděli 4.10. proti Velkému Beranovu, a to na hřišti v Ketkovicích. Mladší hrají v 9:00 a starší v 11:00.

1. FŠ Třebíč 17 63:19 34
2. FC Chotěboř 17 36:18 34
3. SK Okříšky 17 37:22 34
4. Slovan Kamenice n/L. 17 35:25 31
5. FC Rapotice 17 38:29 27
6. Sapeli Polná 17 21:19 26
7. TJ Slavoj Pacov 17 30:26 25
8. TJ Nová Ves 17 23:29 22