Béčko zvládlo zápas s Kralicemi a zajistilo si setrvání v soutěži

Béčko dokázalo porazit houževnaté Kralice 3:1, díky souhře ostatních výsledků se posunulo na 5. příčku, definitivně se vyhnulo baráži a soutěž udrželo i pro další ročník.

FC Rapotice "B" - Kralice 3:1 (1:0), branky: 21. a 77. Strašák, 55. Němec V., žk: 2:4, diváků 50

Sestava: Sobotka - Laš Martin (65. Laš T.), Slaný, Dvořáček, Dobeš, Oščádal (50. Matoušek P.), Tesař, Strašák, Chatrný, Císař, Němec

Úvod zápasu příliš vzruchu nenabídl. Nehrálo se v nijak závratném tempu, ale přesto jsme se snažili držet balón a tlačit se před branku Kralic. Směrem dozadu to však bylo velmi bohorovné. Hráli jsme na strašně širokém a dlouhém hřišti, obrana pozdě vystupovala a ke hráčům soupeře jsme měli vždy daleko. Pozdě jsme přistupovali ke Kraličákům a náš pohyb byl velmi vlažný. Hosté se snažili hrát dopředu a i díky naší laxnosti a chybám v obraně si vytvořili několik šancí, ale po celý zápas selhávali v jejich proměňování. Kralice se po čtvrthodině hodině mohly dostat do vedení, ale skvělými zákroky nás podržel Aleš Sobotka a nebo hosté z metru přestřelili prázdnou branku. My jsme hrozili zejména po pravé straně, kde se k dobrému výkonu rozehrál Martin Laš, dostával se ke spoustě centrů, ale chvíli mu trvalo než jimi našel přesně spoluhráče. Několik velkých příležitostí měl také Vlasta Němec, ale scházela mu přesnost či větší přímočarost při akcích jeden na jednoho. Skóre jsme otevřeli až ve 21. minutě zásluhou kapitána Radima Strašáka. Náš výkon však nebyl dobrý a Kralice mohly srovnat, ale opět doplatily na nemohoucnost v zakončení. Za úmorného vedra se tak šlo do kabin za našeho těsného vedení 1:0.

Úvod druhé půle se nám povedl, Kralice jsme dokázali zatlačit a výsledkem našeho tlaku byla důležitá branka Vlasty Němce. Kralice se sympaticky nevzdaly a stále se snažily o vstřelení branky. Brzdily je však nepřesnosti a nevynucené ztráty míče a nebo opět netrefily z metru prázdnou branku. Nejvíce problémů nám dělal svou rychlostí útočník Bazala, který však nejspíše nenazul střelecké kopačky. V 77. minutě zvýšil na 3:0 Strašák a bylo rozhodnuto. Kralice se sice o dvě minuty dočkaly snížení na 3:1, kdy chybného bránění využil Bazala a konečně se prosadil. Závěr zápasu jsme si už pohlídali a nepříliš pohledné utkání dovedli k zaslouženému vítězství. Kralice předvedly velmi dobrý výkon a pokud by měly více štěstí v zakončení, tak mohl výsledek zápasu vypadat jinak.

1. FŠ Třebíč 18 66:20 37
2. SK Okříšky 18 41:23 37
3. FC Chotěboř 18 37:19 35
4. Slovan Kamenice n/L. 18 37:26 34
5. Sapeli Polná 18 24:19 29
6. FC Rapotice 18 39:31 27
7. TJ Slavoj Pacov 18 31:28 25
8. TJ Nová Ves 18 24:30 23