Příští zápas

Slavoj Žirovnice vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 20.4.2024 16:00

Áčko v souboji dvou nejlepších týmů tabulky urvalo těsnou výhru

Áčko odehrálo kvalitní duel na půdě Radešínské Svratky, která hraje o postup a na jaře hraje všechny své zápasy na domácím hřišti.

Radešínská Svratka - FC Rapotice "A" 0:1 (0:0), branka: 78. Sobotka M., žk: 3:2, diváků 126

Sestava: Laš T. - Matoušek J., Laš Milan, Dvořáček., Švarc, Mucha, Valsa, Němec, Škorpík (31. Dobeš), Sobotka M. (89. Císař), Matoušek P.

Do utkání jsme nastoupili bez dlouhodobě zraněného Illka a Petra Sobotky, který se potýká s poraněným kotníkem. Od začátku tak dostal příležitost na stoperu Milan Dvořáček a kvůli zranění Škorpíka ve 31. minutě se do hry dostal také levý bek Michal Dobeš a nutno říci, že oba dva jmenovaní těžké utkání zvládli na výbornou. V úvodu jsme čekali nástup domácích, kteří stále bojují o druhou postupovou příčku, ale ten nepřišel. Hrálo se spíše ve středu hřiště sice ve vysokém tempu, ale bez nějakých výraznějších šancí. Domácí spoléhali na důrazného a rychlého útočníka Plhala, jehož se nám však dařilo poměrně dobře bránit. Žádnou výraznější možnost si nevypracovalo ani jedno mužstvo a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhé půli přibylo šancí a domácí byli nebezpečnější. Nejblíže vstřelení branky se ocitl Plhal, ale jeho nedůrazný pokus směřující do branky na poslední chvíli vykopl Milan Laš. Poté jsme se do šance dostali i my, ale Sobotkovu střelu za svá záda brankář Chrást nepustil. Rozhodnutí vyrovnaného duelu přinesla 78. minuta, kdy Valsa vybídl přesnou přihrávkou Muchu, ten balón ještě posunul na nabíhajícího Michala Sobotky, který střelou po zemi nedal brankáři šanci. V samotném závěru se ještě domácí dožadovali po střetu Tomáše Laše a Pekárka odpískání penalty, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Závěr zápasu již žádný tlak domácích nepřinesl, a tak se zrodilo naše vítězství 1:0, které znamená jistý postup do 1. A třídy. V posledních čtyřech zápasech však stále hrajeme o udržení 1. místa v tabulce a usilujeme tak o vítězství celé soutěže.