Benfika doma podlehla Koněšínu

V utkání bohatém na góly byli efektivnější hosté z Koněšína a zaslouženě zvítězili.

Rapotice "B" - Koněšín 3:5 (2:3), branky: Němec M., Němec V., Chatrný, žk: 1:0, rozhodčí Svoboda, diváků 70

Sestava: Ješina - Man (46. Oščádal), Dvořáček M., Slaný, Dobeš, Chatrný, Tesař, Strašák, Laš Martin (31. Němec M.), Němec V., Císař

Béčko v dalším důležitém utkání hostilo souseda v tabulce z Koněšína, který má na jaře slušnou formu a prohrál pouze jednou. Do vedení se hosté dostali již v 9. minutě, kdy jsme poprvé neuhlídali hostujícího Baduru. Naštěstí za pět minut po rychlé akci dokázal míč do sítě doklepnout pohotový Aleš Chatrný. Utkání se od začátku a z obou stran neslo v duchu hesla, že kdo brání nevěří brankáři. Podle toho co se na hřišti dělo, se dá říci, že důvěra hráčů v brankáře byla téměř bezmezná. Domácí hrozili zejména douhými nákopy na Vlastu Němce, který hostující obraně zle zatápěl, ale mnohdy mohl nahrát do lepší pozice spoluhráči než volit individuální řešení. Hosté nám poté utekli díky dvěma krásným trefám do dvoubrankového trháku, na což vzápětí reagoval nádhernou tvrdou střelou z pětadvaceti metrů Michal Němec. Blízko vyrovnání byl v závěru poločasu druhý z Němců, ale jeho nepříjemnou střelu z trestňáku dokázal hostující brankář s vypětím všech sil vyrazit na roh.

Ve druhé půli byli hosté lepší a běhavější. Do šancí se však dostávali zejména po našich chybách. V 68. minutě se nedomluvil stoper Slaný s Ješinou a jednoduhý míč tečoval tak, že jej Ješina jen s obtížemi vyrazil, ale pouze na hlavu dorážejícího Švečíka. Jiskřičku naděje na bodový zisk vykřesal gólem po velkém závaru ve vápně hostů dorážející Vlasta Němec. V poslední desetiminutovce jsme mohli vyrovnat, ale scházela nám přesnost. Naopak hostům se povedl rychlý brejk a definitivně rozhodli o svém tříbodovém zisku.

1. FŠ Třebíč 17 63:19 34
2. FC Chotěboř 17 36:18 34
3. SK Okříšky 17 37:22 34
4. Slovan Kamenice n/L. 17 35:25 31
5. FC Rapotice 17 38:29 27
6. Sapeli Polná 17 21:19 26
7. TJ Slavoj Pacov 17 30:26 25
8. TJ Nová Ves 17 23:29 22