TJ Slavoj Pacov vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 27.4.2024 15:00

Áčko se vrátilo na vítěznou vlnu

Áčko po úterní remíze dokázalo porazit o záchranu bojující Rokytnici 4:2.

Rapotice - Rokytnice 4:2 (3:2), branky: 11. a 25. min. Laš Milan, 14. a 51. Sobotka M., žk: 1:2, rozhodčí Havlín Martin

Sestava: Laš T. - Matoušek, Sobotka P., Laš Milan, Švrac, Němec (88. Oščádal), Illek, Valsa, Laš Martin (78. Císař). , Sobotka M., Matoušek P. (67. Opálka)

V první šanci zápasu se po přesném centru Michala Sobotky z pravé strany ocitl Radek Valsa, ale jeho nepříliš důraznou hlavičku bez potíží lapil brankář Široký. Spolupráce Sobotky a Valsy zafungovala také ve druhé minutě, kdy se po narážečce dostal k balónu ve středu hřiště druhý jmenovaný, jehož přízemní střela jen těsně minula levou tyč branky. V šesté minut o sobě dala poprvé vědět i Rokytnice, jež měla k dispozici volný přímý kop, ale Železník centrovaný balón na přední tyči hlavou nedokázal usměrnit do branky. Úvodní převaha Rapotic vyvrcholila v 11. minutě, kdy si domácí pomohli rohovým kopem, který prolétl celým vápnem až k na zadní tyči stojícímu Milanu Lašovi, který se rychle zorientoval a pohotově střelou po zemi překonal brankáře Širokého. Rapotice i nadále pokračovaly v aktivní hře a rychlou hrou po zemi si vypracovaly dostatek šancí. Ve 14 . minutě se k odraženému míči na hranici vápna z první opřel Radek Valsa, jehož dělovka o metr minula branku. Tentýž hráč měl prsty i ve druhém gólu domácích, kdy táhl rychlý brejk, přesným pasem našel na levé straně nabíhajícího Martina Laše, který přesným centrem našel Sobotku a ten jej z první usměrnil za záda bezmocného Širokého. Rokytnice však byla v první půli nesmírně efektivní a dokázala gólově potrestat dvě naše chyby. Nejprve přišel kontaktní gól již v 17. minutě. Petr Matoušek chtěl na levé straně založit rychlý brejk, ale přihrávka na Švarce přišla na paty, čehož dokázal využít Vahila, potáhl balón a střelou na zadní tyč překonal Tomáše Laše. Lepší moment měl Petr v 25. minutě, kdy dokázal v prostoru před vápnem podržet balón, bránící hráč jej fauloval, z čehož rezultovala ideální pozice na zakončení přímo naproti brance. Nabídnutou možností nepohrdl kapitán Milan Laš a nádhernou střelou vymetl šibenici rokytnické branky a slavil druhý gól v utkání. Opět jsme odskočili na dvě branky, ale opět se opakoval stejný scénář a po další naší chybě padl kontaktní gól. Slabší chvilku si tentokrát vybral brankář Laš, který šel na centrovaný balón z rohu se snahou jej vyboxovat, což nezvládl. Míč se tak dostal ke zcela osamocenému Vahilovi, jež neměl problém jej doklepnout do branky.  V závěru prvního poločasu mohli domácí opět odskočit na dvoubrankový rozdíl, ale ani Sobotka, ani Valsa ve svých šancích neuspěli.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí. V 52. minutě využily Rapotice ztrátu Rokytnice ve středu hřiště, po dlouhé přihrávce se v situaci tváří v tvář brankáři ocitl Michal Sobotka, který vyběhnuvšího brankáře s klidem přehodil a zvýšil na 4:2. Vstřelená branka však domácí paradoxně ukolébala až moc. Rychlá kombinace se z naší hry vytratila. K vidění byla spousta nepřesností, každý z hráčů neudělal maximum proto, abychom i nadále diktovali tempo hry. Místo zrychlení přišli jeden, dva tři doteky navíc, což naší hře ublížilo. Přesto jsme si vypracovali ještě několik dobrých možností a zejména šance aktivního Martina Laše volaly po vstřeleném gólu. Rokytnice se dostala do jedné vážnější šance v 58. minutě, kdy se před domácím brankářem ocitl střídající Jiří Veleba, ale Laš mu zakončení ztížil včasným výběhem a Veleba jej pouze nastřelil. I přes nepříliš povedenou druhou půli domácí dovedli zápas k zaslouženému vítězství a získali důležité tři body.

V úterý nás opět čeká vložené utkání, tentokrát pohárové semifiále v Hartvíkovicích (16:30, auta 15:00 od hospody)

1. FŠ Třebíč 18 66:20 37
2. SK Okříšky 18 41:23 37
3. FC Chotěboř 18 37:19 35
4. Slovan Kamenice n/L. 18 37:26 34
5. Sapeli Polná 18 24:19 29
6. FC Rapotice 18 39:31 27
7. TJ Slavoj Pacov 18 31:28 25
8. TJ Nová Ves 18 24:30 23