TJ Slavoj Pacov vs FC Rapotice

Datum a čas konání: 27.4.2024 15:00

Áčko zvítězilo ve Velké Bíteši

Áčko zajíždělo k duelu do Bíteše kompletní a i díky tomu dokázalo ve velmi těžkém utkání zvítězit. Doplněn komentář.

Velká Bíteš "B" - Rapotice 2:3 (1:1), čk: 54. Mrňa, žk: 1:3, branky: Sobotka 2, Mucha

Sestava: Laš T. - Matoušek J., Sobotka P., Laš Milan, Švarc, Mucha, Němec, Illek, Laš Martin (58. Dvořáček J.), Škorpík (83. Dvořáček M.), Sobotka M. (90 Císař)

Áčko zajíždělo v neděli k těžkému utkání do Bíteše. Místní béčko bylo posélené o hráče áčka Valsu a Mrňu a na jejich hře to bylo znát hlavně co se týče důrazu a nasazení. Od úvodu se na špatném terénu hrálo bojovné utkání ve vysokém tempu, ale na výraznější šanci se čekalo. První se radovali hosté, které poslal do vedení přesným zakončením Michal Sobotka. Vedení Rapotice ale neudržely dlouho. Po zaváhání hostujícího brankáře a nedůrazu ostatních hráčů při bránění Bíteš po rohu srovnala.

Druhá půle začala hostujícím tlakem, ale byli to domácí, kteří se ujali vedení po totožné akci jako v první půli. Klíčový okamžik přišel v 54. minutě, kdy jasnému gólu rukou zabránil Mrňa, byl vyloučen a kopla se penalta. Penaltový rutinér Milan Laš se však tentokrát nedokázal trefit do branky a penaltu neproměnil. Vyrovnání Rapotic přišlo po hloupé chybě Bíteše. Kapitán Suchý chtěl rozehrávat na kraji hřiště, ale místo toho zdržoval. Rozhodčí jej upozornil slovy hrej, a tak domácí kapitán nedbale posunul míč směrem k dobíhajícímu brankáři. Tohoto zaváhání využil pohotový Michal Sobotka, míč vyzobl, udělal kličku brankáři a pohodlně zakončil. Domácí mohli být rádi, že za následné protesty rozhodčí nesáhl po další červené. V nervózním závěru Rapotice Bíteš přitlačily a odměnou jim byla branka Muchy, po perfektně zahraném signálu z volného přímého kopu. Další utkání hraje áčko v sobotu 9. 9. doma s Měřínem od 16:00.

1. FŠ Třebíč 18 66:20 37
2. SK Okříšky 18 41:23 37
3. FC Chotěboř 18 37:19 35
4. Slovan Kamenice n/L. 18 37:26 34
5. Sapeli Polná 18 24:19 29
6. FC Rapotice 18 39:31 27
7. TJ Slavoj Pacov 18 31:28 25
8. TJ Nová Ves 18 24:30 23